مرحله دوم ثبت نام:

تکمیل فرآیند ثبت نام سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱

ویژه کلیه پایه ها

تمدید شد: تا پنجشنبه مورخ 1401/05/20

اولیای گرامی دانش آموزان دبستان پسرانه امام رضا علیه السلام واحد ۲و۱۶

***مطالعه دستورالعمل زیر باعث سهولت انجام فرآیند ثبت نام خواهد شد***

با صلوات بر حضرت محمد و آل محمد (ص)، پیرو دستورالعمل ثبت نام در مدارس  و مراکز غیردولتی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ابلاغی مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان خراسان رضوی٬ آیین نامه اجرایی ثبت نام در مدارس امام رضا علیه السلام به شرح ذیل اعلام می گردد. نظر به عدم اخذ پوستر شهریه و لزوم اطلاع رسانی به اولیای گرامی جهت تصمیم گیری بهتر و پیشگیری از سوء برداشت های بعدی، شهریه سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به صورت پیش بینی و علی الحساب با درصدی افزایش در شهریه سال قبل در سامانه شهریه بارگذاری شده است.

اولیای گرامی توجه داشته باشند پس از اخذ پوستر شهریه از آموزش و پرورش و هزینه خدمات مازاد آموزشی و پرورشی پس از تصویب در انجمن اولیا و مربیان، شهریه به صورت قطعی اعلام خواهد شد. بدیهی است میزان افزایش یا کاهش شهریه نسبت به مبلغ علی الحساب دریافتی، در حساب بدهکاری یا بستانکاری دانش آموز لحاظ و طی سال تحصیلی اخذ یا عودت خواهد شد. لذا مقتضی است با رعایت موارد ذیل نسبت به ثبت نام فرزندتان اقدام لازم، معمول فرمایید.

1- زمان ثبت نام غیرحضوری از طریق سامانه شهریه به آدرس  http://payment.bonyadfarhangi.aqr.ir از روز سه شنبه مورخ 140۱/04/28 تا روز جمعه مورخ 140۱/05/۰۷ می باشد. اولیا محترم می بایست در مهلت مقرر اطلاعات خود را در این سامانه تکمیل و پرداخت اولیه (مرحله دوم) را انجام دهند در غیر این صورت دانش آموز انصرافی تلقی می گردد.

تبصره : نام کاربری و رمز عبور سامانه شهریه کدملی دانش آموز بدون صفر اولیه است.

تذکر 1 : در صورتی که دانش آموز دارای بدهکاری سنواتی می باشد بایستی مبلغ بدهی خود را ابتدا از طریق درگاه اینترنتی در سامانه شهریه پرداخت نموده و سپس وارد مراحل بعدی ثبت نام شود.

تذکر 2 : توصیه می گردد اولیای محترم به منظور پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی ترجیحاً از طریق رایانه و از طریق مرورگرهای  Firefox  و  Chrome  به روز شده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

تذکر ۳ : اولیای دارای دو فرزند یا بیشتر مشغول به تحصیل در مدارس امام رضا علیه السلام به جهت استفاده از تخفیف با امور مالی اموزشگاه هماهنگ نمایید.

2- مبلغ شهریه و شرایط پرداخت نقدی و غیر نقدی به تفکیک پایه در سامانه شهریه اعلام شده است.

 جهت تعیین نحوه پرداخت مابقی شهریه و تکمیل این مرحله، یکی از ۳ روشی که در زیر آمده را در سامانه شهریه انتخاب نمایید :

الف- پرداخت تمام نقدی (با احتساب تخفیف 7 درصد نسبت به مابه التفاوت مبلغ حداقل نقدي تا کل مبلغ شهریه)

تذکر: انتخاب روش پرداخت تمام نقدی کاملا اختیاری است.

ب- پرداخت غیر نقدی در طی ۳ قسط (سوم آبان - دی - اسفند ) از طریق درگاه الکترونیکی سامانه شهریه

ج- پرداخت غير نقدي در طي 5 قسط (سوم مهر - آبان - آذر- دی - بهمن ) از طريق درگاه الکترونیکی سامانه شهريه

در روش غیرنقدی، ولی محترم دانش آموز می بایست یک فقره چک صیادی بابت ضمانت با شرایط ذیل را آماده نموده و پس از ثبت در سامانه شهریه ، به آموزشگاه تحویل نماید.

تذکر مهم : در صورت انتخاب پرداخت به صورت اقساط تحویل چک ضمانت در مراجعه حضوری به آموزشگاه الزامی می باشد.

 یک فقره چک معتبر صیادی از متعهد

1- چک های قدیمی(غیر صیادی): فاقد اعتبارلازم در سیستم بانکی جهت پیگیری می باشد لذا به هیچ عنوان پذیرش نمی شود.

۲- چک های صیادی ابتدایی: رنگ این قبیل چک های بنفش نمی باشد و نیازی به ثبت توسط صاحب چک در سامانه بانکی ندارد. این نوع چک باید بدون تاریخ باشد.

2- چک های صیادی جدید: رنگ این نوع چک ها بنفش می باشد و باید دارای تاییدیه ثبت در سامانه مربوطه و تاریخ مشخص باشد. تاریخ این نوع چک باید ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ باشد. ضمناً شناسه ملی بنیاد فرهنگی رضوی برای ثبت در سامانه صیاد 10860251682 می باشد.

تذکر مهم: در صورتی که چک ضمانت از نوع چک های صیادی جدید(بنفش رنگ) می باشد حتماً باید توسط صاحب چک در سامانه صیاد ثبت و تاییدیه ثبت آن در زمان ثبت نام حضوری به رویت واحد ثبت نام برسد.

  چک به مبلغ کل مانده بدهی شهریه باشد.

  چک بدون خط خوردگی و فاقد پشت نویسی و با امضای صاحب حساب باشد.

  چک صرفا در وجه بنیاد فرهنگی رضوی صادر شود و از نوشتن هر متن اضافی خودداری گردد.

3- در خصوص سرویس ایاب و ذهاب در صورت تعیین تکلیف توسط مراجع ذی صلاح دستورالعمل لازم صادر خواهد شد و به اطلاع اولیای گرامی خواهد رسید. بدیهی است استفاده از سرویس در مدارس امام رضا(ع) کاملا اختیاری بوده و مستقل از شهریه می باشد که توسط شرکت مجری و ناظر به مصوبات قانونی تعیین و اخذ می گردد و لذا برقراری سرویس منوط به درخواست و تامین هزینه توسط اولیای محترم خواهد بود. لازم به توضیح است مراحل مذکور صرفا به منزله ثبت درخواست متقاضی بوده و موسسه در قبال تامین قطعی سرویس دانش آموزی تعهدی ندارد.

۴- در خصوص هزینه انصراف از ثبت نام،بند ج ماده ۸ دستورالعمل مزبور رعایت می گردد. لیکن در صورت انصراف بعد از ابلاغ شیوه نامه ثبت نام، مبالغ معادل بند الف و ب ماده ۹ دستورالعمل فوق الذکر کسر و الباقی مسترد خواهد شد.

تبصره: در صورتی که دانش آموزی پس از ثبت نام قصد انصراف داشته باشد می بایست فرم انصراف را تکمیل نموده و به آموزشگاه تحویل نماید.

۵- در پایان  افرادی که مرحله غیر حضوری را انجام داده اند یعنی مراحل سامانه شهریه را تکمیل کرده اند و به مرحله چاپ فرم رسیده اند جهت تکمیل ثبت نام طبق جدول زیر به آموزشگاه مراجعه نمایند. تاکید می گردد به جهت جلوگیری از ایجاد ازدحام و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خواهشمند است حتماً در زمان تعیین شده به آموزشگاه مراجعه نمایید.

ساعت مراجعه از 8 صبح الی 13 می باشد.

جهت ورود به سامانه شهریه روی عکس زیرکلیک نمایید.

 

تاریخ درج اطلاعیه: 1401/04/28