دبستان امام رضا(ع) در سال 1368 با هدف تربیت انسان هایی بر اساس فرهنگ متعالی اسلام و تربیت آینده سازان ایران اسلامی متناسب با ارزش های انقلاب به همت تولیت فقید آستان قدس رضوی حضرت آیت الله العظمی طبسی تاسیس گردید.

دبستان امام رضا(ع) کاملاً منطبق با استاندارد های آموزشی و پرورشی بوده و دارای امکاناتی نظیر کارگاه رایانه ، کتابخانه علمی-تخصصی با بیش از 7000 جلد کتاب، آزمایشگاه مجهز، فضای آموزشی مناسب و مجهز به سیستم هوشمند و امکانات ورزشی مناسب، سالن اجتماعات، نماز خانه و ... می باشد. که در بسیاری موارد فراتر از استاندارد ملی بوده که با برخورداری از تجهیزات به روز در عرصه تعلیم و تربیت، مدل های بومی ویژه در این مدرسه تعریف و اجرایی گردیده است. این مجموعه نیروی انسانی مورد نیاز خود را از طریق آموزش و پرورش و یا به صورت مستقیم در قالب قراردادی از میان نیروهای توانمند جذب می کند. نظر به استقبال گسترده والدین جهت تحصیل فرزندشان در حریم علمی "عالم آل محمد"، در حال حاضر 467 دانش آموز در آموزشگاه امام رضا(ع) تحصیل می کنند که در برابر خیل عظیم مشتاقان تعداد قابل توجهی نبوده و لزوم افزایش تعداد مراکز در راستای پاسخگویی به نیاز شهروندان ضروری به نظر می رسد. توجه توأمان به مباحثب تربیتی و علمی همراه با برخورداری از پژوهش سرای تخصصی جهت پشتیبانی از دانش آموزان پژوهشگر، شاخص ممیزه این مرکز با سایر مجموعه ها می باشد.

خروجی های این مجموعه در قالب تربیت دانش آموزانی اسوه در عرصه های علمی و تربیتی تجلی می باید که هر سال در جشنواره جابربن حیان، مسابقات علمی مهارتی و مسابقات فرهنگی، هنری، ورزشی و ... شاهد افتخار آفرینی این عزیزان در عرصه های منطقه ای و استانی بوده و افرادی برجسته را برای نقش آفرینی در جامعه تربیت می نماید.